Warning: Creating default object from empty value in /usr/home/pyrotech2/domains/pyrocastle.pl/public_html/wp-content/themes/unitheme/optionpanel/inc/class.redux_filesystem.php on line 29 Historia | Festiwal pokazów pirotechnicznych PyroCastle w Iłży
 
 
 
 
 

HISTORIA FESTIWALU
POKAZÓW PIROTECHNICZNYCH
W IŁŻY

 
 
 
 

Od kameralnego, rodzinnego zwyczaju…

Początki noworocznego pokazu sztucznych ogni w Iłży datują się na początek 2003 r. Wtedy Mariusz Surus, właściciel sklepu Jedynka, odpalił fajerwerki dla córki, zawiedzionej tym, że przespała Sylwestra i nie zobaczyła kolorowych wystrzałów. Od tamtego czasu puszczanie fajerwerków w Nowy Rok stało się rodzinną tradycją, która zaczęła przyciągać widzów – najpierw sąsiadów, a później coraz większe grono mieszkańców miasta. Okazało się, że noworoczne „strzelanie” cieszy się rosnącym powodzeniem, szczególnie wśród najmłodszych, a także dorosłych, którzy chcą ponownie przeżyć sylwestrowe emocje. W efekcie do organizacji widowiska włączali się kolejni mieszkańcy, a wydarzenie zyskało oficjalne wsparcie miasta Iłża.
 
 
 

…do profesionalnego pokazu pirotechnicznego

W 2018 r. odbyła się jubileuszowa, 15-ta edycja noworocznego pokazu pirotechnicznego, który łącznie trwał kilkadziesiąt minut i został podzielony na dwie części. Pierwsze fajerwerki odpalono na placu 11 Listopada, a na wzgórzu zamkowym wyjątkowe wrażenie zrobił spektakl, przygotowany przez grupę PyroTech, czyli najbardziej utalentowanych pirotechników w kraju, którzy co roku organizują 100 pokazów pirotechnicznych w Polsce i za granicą. Sztuczne ognie tańczyły na niebie w rytm muzyki i rozświetlały mury zabytkowego zamku – to było show, które nie tylko zapowiadało się rewelacyjnie, ale swoim poziomem dorównywało festiwalom pirotechnicznym o światowej randze. Zobaczyło je ponad 5 tys. widzów!
 

Nowa jakość i nowe emocje

2019 r. to kontynuacja noworocznej tradycji i jednocześnie rozszerzenie formuły pokazów do festiwalu pirotechnicznego – PyroCastle. Na widzów będą czekały nowe emocje i nowe wrażenia za sprawą sztucznych ogni, koncertów, występów muzycznych i kulminacyjnego punktu wieczoru, czyli PyroShow. Pirotechnicy z ekipy PyroTech przygotują artystyczne widowisko oparte na scenariuszu, z wykorzystaniem specjalnie przygotowanych i wyprodukowanych ładunków. Będziemy wspólnie oglądać i podziwiać poruszającą sekwencję kolorowych wystrzałów, zsynchronizowanych z najlepszą muzyką.
Zapraszamy – spotkajmy się w Nowy Rok w Iłży i przeżyjmy niezapomnianą przygodę z festiwalem pirotechnicznym PyroCastle!